راهنمای خرید ماشین لباسشویی

1

ما به لوازم شستشوی خود نیازمندیم آن هم هر روز. پس ارزش این را هم دارد که برای خرید آن وقت صرف کنید تا بهترین ها را انتخاب کنید. در این نوشته می خواهیم با هم موارد اصلی و مشخصاتی که باید به آن ها توجه کنید را مرور کنیم و این که هر کدام از این مشخصه ها چقدر برای یک ماشین لباسشویی خوب مناسب هستند. همچنین مواردی همچون تعداد اعضای خانواده و عملیات های سرعتی و اتوی آسان می تواند به درد زندگی پر مشغله امروزه بخورد.در کل می توان خرید ماشین لباسشویی را امری اساسی در زندگی روزانه شما دانست! چرا که می تواند بر روی زمان، آراستگی و حتی آبروی شما تأثیر بگذارد. پس با هشت بیت همراه باشیدتا ببینیم پیش از خرید و در هنگام خرید ماشین لباسشویی به چه مواردی باید توجه کنید.

مواردی که پیش از خرید ماشین لباسشویی باید در نظر بگیریم

اندازه گیری کنید!

بسیاری از لوازم خانگی اندازه های استانداردی دارند و یا بهتر است بگوییم اندازه های نزدیک به هم دارند. ولی ماشین لباسشویی ها ممکن است تفاوت داشته باشند. به همین دلیل به ارتفاع، عرض و از همه مهمتر عمق جایی که در نظر دارید ماشین لباسشویی را در آن قرار دهید را اندازه بگیرید و به آن توجه کنید.

فاضلاب

اساس کار ماشین لباسشویی آب ورودی و آب خروجی است. پس باید به آن توجه کنید و به آن فکر کنید. ماشین لباسشویی معمولاً نزدیک به 7 سانتی متر فضا برای لوله فاضلاب و آب ورودی نیاز دارد. پس این تقریباً 7 سانتی متر را در عمق ماشین لباسشویی خود در نظر بگیرید.

آب ورودی

از آنجایی که ماشین لباسشویی های جدید آنچنان به آب گرم ورودی نیاز ندارند دلیلی برای نگرانی شما وجود ندارد و می توانید آن را از فاکتور های لازم جای ماشین لباسشویی خارج کنید.

عملیات کار ماشین لباسشویی

همان طور که پیش از این هم گفتیم ماشین لباسشویی ها برای کار به آب ، فاضلاب و البته برق نیاز دارند. در مورد فاصله این موارد با ماشین لباسشویی نکات زیر را در نظر داشته باشید:

1- اتصالات فاضلاب و آب نباید بیشتر از 50 سانتی متر با ماشین لباسشویی فاصله داشته باشد.

2- پریز برق بهتر است بیشتر از 1 متر فاصله نداشته باشد.

خرید ماشین لباسشویی

گنجایش ماشین لباسشویی

گنجایش بحث ساده ای است ولی بسیار مهم. درام بزرگتر گنجایش بیشتری دارد و شما می توانید لباس بیشتر و حتی پرده ها و ملحفه های خود را بشورید. به عنوان یک پیشنهاد می توان یک دست لباس کامل شامل پیراهن و شلوار و لباس زیر و جوراب را نزدیک به یک کیلوگرم در نظر گرفت. از طرفی این را مدنظر داشته باشید که ماشین لباسشویی های با حجم بیشتر زمان معمولاً زمان بیشتری نیاز دارند و برق بیشتری هم مصرف می کنند و مطمئناً جای بیشتری هم می گیرند.

advice-size-size

اگر بخواهیم یک گزینه عام معرفی کنیم از حجم 5 تا 7 کیلوگرم برای خانواده های کوچک و 8 کیلوگرم و بالاتر برای خانواده های متوسط و بزرگ مناسب است.

سرعت چرخش ماشین لباسشویی

سرعت چرخش ماشین لباسشویی ها از 1000 تا 1600 دور در دقیقه (rpm) است. سرعت بیشتر چرخش نم بیشتری از لباس ها می گیرد و در نتیجه شما لباس های خشک تری هنگام خروج از ماشین لباسشویی خواهید داشت. این نکته برای لباس هایی اهمیت ویژه ای دارد که نیاز به زمان بیشتری برای خشک شدن دارند یا برای زمان هاییکه شما عجله دارید و وقت پهن کردن لباس را آنچنان ندارید. پس به دنبال ماشین لباسشویی باشید که سرعت چرخش آن نزدیک به نرمال (1400 تا 1500 rpm) باشد.

spinspeed-new

اگر همیشه در عجله هستید و آن چنان به آویزان کردن لباس علاقه ندارید به دنبال سرعت چرخش 1600 و یا شاید بیشتر باشید.

تکنولوژی های جدید در ماشین لباسشویی

تکنولوژی های جدید می تواند در عملکرد لباسشویی ها نقش مهمی داشته باشند. برخی از آن ها را مرور می کنیم:

Gentle Wash

شستشو های معمول می تواند تار و پود لباس شما را تحت تأثیر قرار دهد و مواردی همچون کتان، ابریشم، و پشم و .. با این روش معمول زودتر مستهلک شده و کهنه به نظر می رسند. برخی از ماشین لباسشویی ها این روش را پیشنهاد می کنند که به نوعی از لباس های شما مراقبت می کند. برخی از ماشین لباسشویی ها هم مارک تأییده پشم را دارند که برای کسانی که حساسیت زیادی بر روی لباس خود دارند می توانند از این سری استفاده کنند.

woolmark-platinum-care_round-corners-300x136

سر و صدای کمتر

اگر بچه کوچک دارید یا آشپزخانه شما در جایی نزدیک به اتاق نشیمن است یا خانه تان کوچک است به این نکته هم توجه کنید.به این منظور بهتر است به دنبال ماشین لباسشویی هایی باشید که صدای آنها کمتر از 50 دسی بل باشد.

سطح صدای ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی های امروزی محدوده صدای معمول 45 تا 61 دسی بل را دارند. هر ماشین لباسشویی زیر 50 دسی بل عملیات کم سر و صداتری را فراهم می کند. سر وصدایی همچون یخچال در هنگام یخ زدایی.

17_new.ai

شستشوی سریع در ماشین لباسشویی

اگر محدودیت زمانی داشته باشید و یا مقدار کمی برای شستشو داشته باشید این گزینه می تواند گزینه بسیار مهمی باشد. زمان معمول در حال حاضر بین 15 تا 20 دقیقه است.

به انرژی بیاندیشید!

مصرف انرژی و گرمایش زمین و قبض برق و … شاید برای بسیاری اصلاً مهم نباشد ولی تقاضای دنیا از شما این است که آن را مهم بپندارید. در حال حاضر شاخص انرژی به +++A رسیده است و اگر در هنگام خرید به نکته هم توجه کنید به نفع  همه ماست!

233299326alt10

Subscribe
آگاهی از
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments
فروردین 26, 1396 12:40 ب.ظ

سلام ممنون از سایت خوبتون.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x