هوندا آماده عرضه هواپیمای جدید خود است!

0

شرکت های ژاپنی اصلاً عادت ندارند فقط یک کار انجام دهند. مثلاً میتسوبیشی از توربین گاز و خودکار تا خودرو و لوازم خانگی همه چیز را در بر گرفته. هوندا هم همینطور، هرچند موتورسیکلت های آن در ایران بسیار معروف شدند ولی خودروسازی هوندا هم بسیار قدرتمند است و بخش روبوتیک هوندا هم یکی از پیشتازان این صنعت است.اما در چند ساله اخیر نویسندگان بسیاری از افول برند هوندا و آرم زیبای آن ” H ” نوشتند و حالا این کمپانی با سابقه به دنبال اثبات دوباره خود است.

کارخانه هواپیماسازی هوندا بی سروصدا افتتاح شد،راه اندازی شد و حالا در حال برنامه ریزی برای تسلط بر آسمان کسب و کار جت هاست. مدل HA-420 این کمپانی حدود 10 سالی است که در این صنعت حضور دارد. پس از 10 سال هوندا در خط تولید گرینز بروی خود در حال ساخت هواپیمایی در کلاس بیزنس است که پیش بینی کرده در هفته آینده و با رده قیمتی 4.5 میلیون دلاری معرفی کند و در سال آینده فروش جهانی آن را آغاز کند. البته هوندا از سال 2006 به دنبال تولید جت اختصاصی خود بود ولی در تست ها هیچگاه موفق نبود و حالا امید دارد بتواند با تولید این هواپیما حضوری موفق در این زمینه داشته باشد.

مدل پیشین جت شخصی هوندا
مدل پیشین جت شخصی هوندا

همه چیز آماده است. شرکت فوکر ( بله درست شنیدید همان شرکتی که هواپیماهای دهه 80 و 90 آن در صنعت هواپیمایی ما بسیار استفاده می شود.) قسمت دم و باله های آن را بر عهده دارد و شرکت معتبر گارمین مسئول تأمین قسمت های الکتریکی و کنترلی اتاق تمام شیشه ای خلبان شده است. حدود 1000 نفر متخصص استخدام شده و به گرینز برو رفته اند تا آخرین تحقیقات را بر روی موتور جت هواپیما انجام دهند و اکنون در ششمین مرحله تست قرار دارند. حتی طرح رنگ آن هم برنامه ریزی شده است : سبز مرواریدی همراه با طلایی ! هوندا جایی برای استرس نگذاشته است و حتی خلبانان آشنا با سیستم های خود را نیز آموزش داده است و البته مهمترین بخش پیش از تولید یعنی استاندارد FAA نیز در حال گذراندن آخرین مراحل خود است و طبق برنامه ریزی های تست در تابستان امسال شاهد اولین پرواز آن خواهیم بود.

هوندا در نظر دارد در سال 70 تا 100 هواپیما تولید کند( نقشه راهی که از سال 2008 به دنبال آن است.) و البته با قیمتی 4.5 میلیون دلاری برای هریک و ظرفیت 5 تا 6 نفر. به زودی پارکینگ های خصوصی هواپیما میزبان هواپیماهای بیزنس کلاس هوندا مزین به همان آرم زیبای ” H ” خواهند بود.

هوندا در کارخانه 600.000 متر مربعی خود در گرینز برو در حال خلق اثری خارق العادست.
هوندا در کارخانه 600.000 متر مربعی خود در گرینز برو در حال خلق اثری خارق العادست.

در انتها تبلیغات بسیار جالب هوندا را در مورد توانایی هایش ببینید و لذت ببرید:

Subscribe
آگاهی از
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x