لباس فضایی جدید ناسا

0

این هفته پس از مدت ها انتظار لباس فضایی جدید فضانوردان ناسا به لطف یک رای گیری آنلاین انتخاب شد.  لباس فضایی  جدید ناسا یعنی Z-2 که با اقتباس از لباس شخصیت فضانورد انیمیشن مشهور کمپانی انیمیشن سازی پیکسار (pixar) یعنی داستان اسباب بازی ها (Toy Story) ساخته شده است در  رای گیری آنلاین ناسا توانست 63 در صد آرای رای دهندگان را به خود اختصاص دهد. این لباس فضایی در بسیاری از تست های ناسا مانند اتاق خلا و آزمایش شناوری در فضا و آزمایش عبور فضانورد از صخره های سنگی توانسته نتیجه بهتری نسبت به مدل قبلی خود یعنی Z-1 نشان دهد. حال ازشما دعوت می کنم که با جزئیات بیشتری از این لباس فضایی فوق العاده همراه ما باشید.

لباس فضایی جدید ناسا
لباس فضایی جدید ناسا

ناسا ادعا میکند که بزرگترین بهبود لباس فضایی Z-2 نسبت به مدل های قبلی خودش نیم تنه فوقانی سخت آن است که از مواد مرکب یا کامپوزیت ساخنه شده ودر نتیجه مقاومت بیشتری نسبت به فعالیت های ماشینی یا  Extravehicular Activity از خود نشان می دهد.

لباس فضایی جدید ناسا
لباس فضایی جدید ناسا

ناسا می گوید سیستم Luminex و تکه های ساطع کننده نوراین لباس فضایی برای شناسایی آسان خدمه و فضانوردان استفاده می شود.

لباس فضایی جدید ناسا
لباس فضایی جدید ناسا

برای افزایش تحرک، طرح پارچه برجسته چین خورده چین پلیسه شده در این لباس فضایی وجود دارد که امکان فعالیت راحت تر را به فضانورد می دهد.

لباس فضایی جدید ناسا
لباس فضایی جدید ناسا

در نیم تنه فوقانی این لباس همچنین یاتاقان ها و پنل های مقاوم در برابر سایشی وجود دارد که جهت آسان کردن فرآیند پوشیدن و در آوردن لباس فضایی توسط فضانورد پیش بینی شده اند.

لباس فضایی جدید ناسا
لباس فضایی جدید ناسا

اما همچنین ناسا اعلام کرده است که این لباس باید در پاییز امسال آزمایش های جدیدی را برای قرار گرفتن در مرحله استفاده طی کند.

اما در پایان نیز تصویری ببینید از مدل قبلی این لباس Z-1 که در سال 2012 عنوان بهترین اختراع سال را از مجله مشهور Times دریافت کرد این لباس مانند فرزندش یعنی Z-2 برای تعیین سایز هر فضانورد از اسکن سه بعدی استفاده میکند تا پس از اسکن به اندازه بدن هر فضانورد در بیاید.

لباس فضایی جدید ناسا- Z-2
لباس فضایی جدید ناسا- Z-1
Subscribe
آگاهی از
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x