شکسته شدن رکورد سرعت بوگاتی ویرون توسط هنسی ونوم

0

چند سالی بود که رکورد  سریعترین خودرو جهان در دستان بوگانی ویرون بود و انواع مختلف این خودرو از گرند اسپرت و سوپر اسپرت هر بار رکورد سرعت خود را بیشتر میکردد و طبق آخرین آزمایش این خودرو توانست به حداکثر سرعت 430.98 کیلومتر بر ساعت است اما خودرو های تولیدی بوگاتی به حداکثر سرعت 415.21 کیلومتر بر ساعت محدود شده اند  ولی برای این خودرو اکنون رقیبی تازه پیدا شده و هنسی ونوم توانسته با 435 کیلومتر بر ساعت  رکورد این خودرو قدرتمند را شکسته است  .

هنسی ونوم جی‌تی ( Hennessey Venom GT ) خودروی سوپر اسپورت ساخت شرکت هنسی پرفورمنس اینجنیرینگ ( Hennessey Performance Engineering ) است که در هیوستون امریکا تولید شده‌است.

موتور این خودرو ساخت تگزاس در آمریکا و شاسی آن بر اساس اتومبیل لوتوس ساخت انگلیس یا اتومبیل شورلت کوروت استینگری است. هنسی ونوم جی تی بر اساس رکورد گیری ای که در اوایل سال ۲۰۱۴ انجام شد می تواند به سرعت ۴۳۵km/h دست یابد ، سرعتی که آن را در بین سریع ترین ماشین های جهان در رتبه ی سوم جای می دهد . ( پس از شلبی سوپر کارز تواتارا با حداکثر سرعت ۴۴۴km/h و شلبی سوپر کارز آلتیمیت آئرو ۲۰۰۹ تی تی با حداکثر سرعت ۴۳۹km/h)

بر طبق موسسه گینس این خودرو رکورد دار شتاب صفر – تا – سیصد جهان است و توانسته تنها در 13.63 ثانیه از صفر تا 300 کیلومتر بر ساعت برسد . این رکورد در کتاب رکوردهای جهانی گینس نیز به ثبت رسیده است .

قدرت موتور خودروی ونوم جی‌تی 1244 اسب بخار اعلام شده است. در هفته های آینده این خودرو را بیشتر برای شما معرفی خواهیم کرد .

البته این رکورد گیری برای اوایل سال 2014 است ولی دیدیم خالی از لطف نیست در بخش خودرو سایت خبری از سریعترین خودرو تولید انبوه جهان نباشد . ویدیو زیر مربوط به این رکورد گیری ایست البته با پست صحنه های این رکورد گیری .

Subscribe
آگاهی از
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x