همراه شما در دنیای دیجیتال

(۱۰۰ فیلمی که در سال ۲۰۱۶ باید دید) مردان اکس: آخرالزمان “X-Men: Apocalypse”

0

سال ۲۰۱۶ را می توان سال کمپانی مارول و سال قهرمانهایش دانست. یک فیلم ابر قهرمانی دیگر که این بار همانند عنوانش پایان دنیا را هدف قرار داده است. در واقع می توان این فیلم را هشتمین قسمت سری مردان اکس دانست.

دنباله ای بلند به نام X-Men

مجموعه فیلم‌های مردان ایکس (به انگلیسی: X-Men) یکی از مجموعه فیلم‌های سینمایی ابر قهرمانی است که بر اساس داستان‌ها و مجلات مصور کمپانی مارول کامیکس ساخته شده‌است. حق استفاده از شخصیت‌های گروه مردان ایکس و شخصیت‌های مرتبط با آن در فیلم‌های سینمایی، متعلق به کمپانی “فاکس قرن بیستم” است. بنابراین فیلم‌های این مجموعه توسط این کمپانی تولید شده‌اند و شخصیت‌های آن نیز (به استثنای کوئیک سیلور)، در دیگر فیلم‌هایی که با اقتباس از شخصیت‌های کمپانی مارول ساخته شده است (مانند انتقام جویان) حضور ندارند. تا کنون ۷ قسمت از این مجموعه فیلم‌ها به نام‌های مردان ایکس، ایکس ۲: مردان متحد، مردان اکس: آخرین ایستادگی، خاستگاه مردان ایکس:ولورین، مردان اکس: کلاس اول، ولورین (فیلم ۲۰۱۳) ومردان اکس: روزهای گذشته آینده ساخته شده‌است. در حال حاضر هم که در انتظار انتشار فیلم مردان ایکس: آخرالزمان هستیم و در آینده هم شاهد اکران گمبیت، دِدپول، ایکس فورس و دنباله‌ای برای فیلم وُلوِرین در این مجموعه خواهیم بود.

شخصیت های داستان X-Men

شاید مهمترین اتفاق در فیلم “X-Men: Apocalypse” عدم حضور هیو جکمن (که غالباً با چهره او مردان اکس شناخته می شود) باشد. خود هیو جکمن هم تأکید داشت که در این فیلم بازی نخواهد کرد و برای آخرین بار در فیلم ولورین ۳ نقش ولورین را ایفا خواهد کرد. در ادامه می توانیم به باقی شخصیت های حاضر در این فیلم اشاره ای داشته باشیم.

پروفسور ایکس

james-mcavoy-looks-bald-and-beautiful-for-x-men-apocalypse-398192

چارلز فرانسیس اگزاویه معروف به پروفسور ایکس (به انگلیسی: Professor X)، یک شخصیت ابر قهرمان خیالی در مجموعه کتاب‌های مصورکمپانی مارول است و اولین بار، در نخستین مجلهٔ مردان ایکس در سپتامبر ۱۹۶۳ میلادی معرفی شد.

پروفسور ایکس یک انسان جهش یافته است. وی مؤسس و رهبر اصلی گروه مردان ایکس و بنیان‌گذار مدرسهٔ جهش یافته‌ها است. او غالباً به عنوان نمایندهٔ انسان‌های جهش یافته شناخته می‌شود. هدف او (و مردان ایکس) حفاظت از انسان‌ها در برابر جهش یافته‌های شرور و تضمین امنیت سایر جهش یافته‌ها در برابر خطرات احتمالی انسان‌های عادی است. به همین دلیل او مجبور به مقابله با بعضی از انسان‌ها و بسیاری از جهش یافته‌های دیگر (از جمله دوست سابقش مگنتو و گروهش) می‌شود.

میستیک یا ریون دارکهولم

Mystique_68327

میستیک یا ریون دارکهولم (به انگلیسی: Mystique) یک شخصیت خیالی شرور بزرگ در کتاب‌های کامیک منتشر شده توسط مارول کامیکس، که اغلب با مجموعه مردان اکس در ارتباط است. شخصیت میستیک توسط دیو کاکرام و کریس کلیرمونت خلق شده‌است که برای اولین بار در ام‌اس. مارول ۱۶# ۱۹۷۸ حضور پیدا کرد.

میستیک عضو یکی از زیرشاخه‌های بشریت با نام جهش‌یافته‌ها به شمار می‌رود که با توانایی‌های ابرانسانی به دنیا آمده است. او یک دگرپیکر است که می‌تواند شکل ظاهری و حتی صدای هر فرد (از هر دو جنس با هر نوع لباسی که بر تن دارند) را بسیار دقیق تقلید کند، در حالی که ظاهر طبیعی او شامل پوستی آبی که تمام بدنش را پوشانده، موهایی به رنگ قرمز و نارنجی، همراه با چشمانی زرد رنگ است.

میستیک در پنج قسمت از مجموعه فیلم‌های مردان اکس حضور پیدا کرده است که ربکا رومین در سه فیلم اول نقش او را ایفا کرده بود، در حالی کهجنیفر لارنس نقش جوان‌تر این شخصیت را در قسمت‌های بعدی بازی کرده است.

از دیگر شخصیت های حاضر در فیلم ” مردان اکس: آخرالزمان” می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • مایکل فاسبندر در نقش مغناطیس / اریک لِنشر
 • اسکار آیزاک در نقش آپوکالیپس / أون صباح النور
 • نیکولاس هولت در نقش بیست / هنک مک‌کوی
 • رز بیرن در نقش دکتر مویرا مک‌تاجرت
 • سوفی ترنر در نقش جین گری
 • تای شرایدن در نقش سایکلاپس / اسکات سامرز
 • الیویا مان در نقش الیزابث برادوک
 • لوکاس تیل در نقش هاوک / الکس سامرز
 • الکساندرا شیپ در نقش استورم / اورورو مونرو
 • ایوان پیترز در نقش کوئیک سیلوِر/ پیترو ماکسیمُف
 • کدی اسمیت-مک‌فی در نقش نایت‌کراولر
 • بن هاردی در نقش اِنجل / وُرِن وُرثینگتِن
 • جاش هلمن در نقش ویلیام استرایکر

داستان مردان اکس: آخرالزمان

از زمان‌های قدیم، اولین و قدرتمندترین جهش‌یافته، آپوکالیپس نامیرا و شکست‌ناپذیر به مانند ایزد پرستش می‌شد. اما هنگامی که آپوکالیپس از خواب خود بیدار شد، تصمیم گرفت به نسل بشر پایان دهد.(دلیلش را نمی دانیم ولی احتمالاً آفتاب از طرف دیگری بر آمده بوده!) چارلز اگزاویه و ریون دارکهولم رهبری یک تیم جوان از اکس‌من‌ها را به عهده می‌گیرند تا با آپوکالیپس روبرو شده و او را شکست دهند. بیایید تریلری کوتاه از این فیلم را با هم ببینیم:

 این فیلم به کارگردانی برایان سینگر و در تاریخ ۲۷ مه ۲۰۱۶ توسط کمپانی فاکس قرن بیستم اکران خواهد شد.

x_men_apocalypse_2016

دیدگاه بگذارید

اولین کسی باشید که دیدگاه خود را می نویسد

  Subscribe  
آگاهی از