همراه شما در دنیای دیجیتال

(۱۰۰ فیلمی که در سال ۲۰۱۶ باید دید) کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی ” Captain America: Civil War”

1

سال ۲۰۱۶ را می توان سالی پر هیجان برای طرفداران فیلم های قهرمانان کتاب های داستانی دانست. پس از فیلم بتمن و سوپرمن، حالا فیلم کاپیتان آمریکا را در سال ۲۰۱۶ خواهیم دید. البته این فیلم همچون برخی دیگر از فیلم های قهرمانی مجموعه ای است از قهرمانان که روند داستانی این فیلم را تشکیل می دهند و البته که باز هم همانند فیلم در شرف نمایش بتمن و سوپرمن، این فیلم هم بیشتر به تقابل قهرمانان با هم اشاره دارد و فعلاً دور، دور داستان های تقابل قهرمانان است!

captain-america-3-civil-war-bad-idea-or-avengers-3-better-marvel-civil-war-poster

داستان کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی ” Captain America: Civil War”

بهتر است ابتدا تریلری از این فیلم را ببینیم:

اگر بخواهیم به صورت خلاصه داستان را شرح دهیم می توان گفت : “بعد از اتفاقات “انتقام‌جویان: عصر اولتران” دولت‌های جهان قانونی را وضع می‌کنند که طی آن فعالیت‌های تمامی ابرقهرمانان کنترل می‌شوند و آن‌ها بایستی برای دولت کار کنند. کاپیتان آمریکا و مرد آهنی که در مورد این قانون نظرات متفاوتی دارند، مقابل یکدیگر می‌ایستند.” گفته می شود که از طرفی تونی اِستارک (مرد آهنی) با این قرارداد موافق و از طرفی دیگر کاپیتان آمریکا (که به هیچ‌کس اعتماد ندارد)، مخالف امضای این قرارداد است. به همین دلیل، دعوای اصلی این دو شخصیت محبوب آغاز می‌شود.

البته در این فیلم تنها این دو قهرمان حضور ندارند و مجموعه ای از قهرمانان همراه هریک از دو طرف خواهند بود. کمپانی مارول با ادامه روش خود با ورود قهرمانان به داستان های جدیدش به نوعی داستان آن ها را به روزرسانی می کند و می توان گفت به نوعی آنها را به یاد بینندگان می آورد (برای مثال مرد عنکبوتی را می توان مثال بارز این مدعا دانست). از جمله قهرمانان حاضر می توان به قهرمانان زیر اشاره کرد:

htreqyxkb03plu0n2oxj

در واقع می توان این داستان را یک گردهمایی قهرمانان بدون ثور و احتمالاً هالک (شنیده ها مبنی بر حضور هالک هم هست) دانست!

بازیگران و دست اندرکاران

وظیفه نوشتن فیلمنامه “Captain America: Civil War” بر عهده کریستوفر مارکوس و استفان مک‌فریلی است و کارگردانی آن هم برادران روسو بر عهده دارند. در این فیلم ما شاهد بازگشت کریس اوانز  (در نقش استیو راجرز/کاپیتان آمریکا) خواهیم بود که در کنار رابرت داونی جونیور ( در نقش تونی استارک/مرد آهنی)، اسکارلت جوهانسن (در نقش ناتاشا رومانف/بلک ویدو)، آنتونی مک‌کی (در نقش سام ویلسن/فالکن)، پل بتانی (در نقش ویژن)، جرمی رنر (در نقش کلینت بارتن/هاوک ای)، دون چیدل (در نقش جیم رودز/وار ماشین) و الیزابت اولسن (در نقش وندا ماکسیموف/اسکارلت ویچ) به ایفای نقش می پردازند.

همچنین سباستین استن (در نقش باکی بارنز/سرباز زمستان) به همراه چدویک بوزمن (در نقش تی چالا/پلنگ سیاه)، امیلی ون‌کمپ (در نقش شارون کارتر/مامور ۱۳)، دنیل برول (در نقش بارون هلموت زیمو)، فرانک گریلو (در نقش براک روملو/کراس بونز)، ویلیام هرت (در نقش ژنرال تادیوس “آذرخش”) راس و پل راد (در نقش اسکات لانگ/مرد مورچه‌ایی) در فیلم Captain America: Civil War حضور خواهند داشت. همان طور که دیدید آنچنان تعداد بازیگران و قهرمانان در این فیلم زیاد است که برای نام بردن آنها هم به کپسول اکسیژن نیاز است!

بازیگران و نقش هایشان

یکی از جذابیت های فیلم ها ندانستن داستان آنها پیش از تماشای آنهاست ولی سخنان بازیگران و دست اندرکاران می تواند به هیجان و رمزآلود کردن داستان کمک کند. در ادامه برخی از این سخنان و نقش ها را با هم مرور می کنیم:

 • کریس ایوانز در نقش استیو راجرز / کاپیتان آمریکا:

captain-america-movie

  سرباز جنگ جهانی دوم که با استفاده از سرم آزمایشی بدنش تقویت شده است و در اعماق یک اقیانوس منجمد شد و سپس در دنیای مدرن امروز بیدار شد. به گفته جو روسو کاپیتان آمریکا یک ضدقهرمان سرخورده نخواهد شد. او گفت: «اخلاقیات، بخشی از قدرت اوست.» او اضافه کرد: «پتانسیلی الهام‌بخش در شخصیت او وجود دارد، پس بسیار خوب است اگر شخصیت‌هایی الهام‌بخش اطراف او باشند. رهبری از ویژگی‌های کلیدی اوست و شما نمی‌توانید رهبری کنید مگر اینکه شخصیت‌های دیگری اطراف شما باشند. همچنین دنیای اطراف او در حال گسترش است: سرباز زمستان، مأمور ۱۳، شاهین.»

 • رابرت داونی جونیور در نقش تونی استارک / مرد آهنی:

tony-stark-iron-man-3

  کسی که خود را نابغه، میلیاردر، خوش گذران و نیکوکار می‌داند و زرهی مکانیکی برای خود اختراع کرده‌است. درباره پیشرفت این شخصیت در این فیلم داونی جونیور گفت: «طبیعی است که شما دیدگاهتان عوض بشود. سؤال اصلی برای من این است که چه اتفاقی افتاده و در چه وضعیتی تونی را می‌یابیم؟ نشانه‌هایی در (انتقام‌جویان: عصر اولتران) وجود دارد که او را چگونه خواهیم یافت.»ورایتی اشاره کرده که مارول در ابتدا می‌خواسته که نقش استارک کوچک‌تر باشد، ولی خود داونی جونیور می‌خواسته نقش استارک در داستان قابل توجه‌تر شود. ورایتی همچنین نوشت که داونی جونیور برای بازی در این فیلم ۴۰ میلیون دلار به علاوه قسمتی از مبلغ فروش فیلم در صورت شکستن رکورد فروش سرباز زمستان را دریافت خواهد کرد، زیرا استودیو موفقیت این فیلم را مرهون داونی می‌داند.

 • اسکارلت جوهانسون در نقش ناتاشا رومانوف / عنکبوت سیاه:

natasha-romanoff-movie-actress-high-definition-wallpaper-download-natasha-romanoff-images-free

  جاسوس ماهر و مأمور سابق شیلد. درباره موقعیت شخصیتش پس از اتفاقات “انتقام‌جویان: عصر اولتران جوهانسون گفت: «فکر می‌کنم گذشته عنکبوت (سیاه) همواره دنبال اوست. او سعی می‌کند جلو برود، سعی می‌کند زندگی‌اش را بسازد. فکر می‌کنم قسمت‌هایی از این تلاش او را در کاپیتان ۳ خواهیم دید؛ و قطعاً او هدف بزرگ‌تری خواهد داشت و برای رسیدن به این هدف باید از گذشته‌اش فرار کند. (گذشته‌اش) همیشه آن‌جاست و روی شانه‌هایش سنگینی می‌کند.»

 • سباستین استن در نقش باکی بارنز / سرباز زمستان:

Captain-America-3-Winter-Soldier-Ant-Man-Credits

  بهترین دوست استیو راجرز و سربازی که به یک قاتل حرفه‌ای و شستشوی مغزی داده شده تبدیل گشته است، در حالی که تصور می‌شد در جنگ جهانی کشته شده است! جو روسو دربارهٔ تغییرات این شخصیت نسبت به سرباز زمستان گفت: «چیزی که درباره این شخصیت مانده این است که در شخصیت وی سیر کنیم. سوال‌های اساسی ای باقی می‌ماند. این که آیا او بازگشت‌پذیر است؟ آیا او بدترین قاتلی است که زندانی جنگی بوده است؟ در حال حاضر کجا زندگی می‌کند؟ آیا حافظه‌اش را به دست می‌آورد؟ اگر حافظه‌اش برنگردد باید او را باکی بارنز صدا کرد یا یک آدم جدید است؟ بنابراین این یک شخصیت بسیار جالب برای قرار دادنش در داستان است.»

 • آنتونی مکی در نقش سم ویلسون / شاهین:

10406902_1667290133555510_7801040162358633775_n-960x600

  چترباز سابق ارتش ایالات متحده آمریکا که با استفاده از بال‌هایی مخصوص در عملیات‌ها به انجام وظیفه می‌پردازد و دوست استیو راجرز است. در مورد رابطه میان ویلسون و راجرز، مکی گفت: «بین شاهین و کاپیتان، یک احترام دوطرفه بسیار زیاد وجود دارد. یک احترام نظامی. پس واقعاً هیجان‌انگیز است که ببینیم رابطه‌شان چگونه پیش می‌رود.»

تاریخ انتشار

کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی قرار است ۲۹ آوریل ۲۰۱۶ در بریتانیا و ۶ مه ۲۰۱۶ در آمریکای شمالی به صورت آی‌مکس و سه‌بعدی اکران شود. در سپتامبر ۲۰۱۴، شبکه تی‌ان‌تی حق پخش تلویزیونی “کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی” را برای تاریخ دو سال بعد از انتشارش خرید.

captain_america__civil_war__2016__poster__3_by_krallbaki-d8j8v3y

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رأی
آگاهی از
سراج

کمیک بوک به داستانهای مختلف کتاب جهان معروف است ولی فیلم ها برنامه رامردم بسیاردوست دارد عالی هستند این فیلم ها باید تشکروسپاسگزاری کرد