فروشگاه های فروش آنلاین: آنلاین به خرید برویم؟

4

فروش آنلاین مدت هاست است که در دنیای امروز مورد استقبال جهانیان قرار گرفته است و خوشبختانه کم کم در ایران هم شاهد رشد روز به روز فروش آنلاین هستیم. اما سوال همیشه این بوده که چگونه می توانم به این فروشگاههای آنلاین اعتماد کنم؟ حق هم داریم چرا که در اوایل شکل گیری این بازار بارها و بارها شاهد کلاهبرداری و دروغ پردازی بوده ایم. پس بیایید نکات مهم خرید از این بازار دل انگیز را برشمریم تا با خیال راحت و با کیفیت خرید کنیم.

خرید آنلاین چه مزایایی دارد؟

فروشگاه های اینترنتی کار را برای کاربران بسیار ساده کرده اند.شما در این فروشگاه ها توانایی سرچ دارید، می توانید بر روی مبلتان بنشینید تک تک محصولات را ببینید و با هم مقایسه کنید. بدون اینکه حوصله فروشنده سر برود یاجواب سر بالا بدهد یا بدتر از همه به شما اطلاعات غلط بدهد.از طرف دیگر شما مسیرهای طولانی بین شهری را طی نمی کنید و کالا را برای شما می آورند دم در خانه! خوشبختانه جدیداً که پرداخت در محل هم به خدمات اضافه شده است که خیال خریدار را راحت می کند. پس می توان نتیجه گرفت که فروش آنلاین خرید را آسانتر، سریعتر، لذتبخش تر و با آگاهی بیشتر می کند و اگر از نظر زیست محیطی هم به قضیه بنگریم ترافیک کمتر وهوا سالم تر میشود.

خرید آنلاین چه معایبی دارد؟

در کنارمزایایی که گفته شد. معایبی هم در فروش آنلاین وجود دارد. اولین و قابل درک ترین عیب شاید این باشد که کالایی که شما میخرید قابل لمس نیست و در هنگام دریافت هم نمی توانید آن را پس بدهید. پس شاید از تصویر یک گوشی خوشتان بیاید، ولی وقتی خود واقعی محصول را لمس کنید از آن بدتان بیاید. اینجاست که بهتر است که خوب در مورد محصولی که قصد خرید دارید تحقیق کنید. یا مثلاً حداقل یکبار آن را در دست گرفته باشید و تستش کرده باشید. اگر حال بازار رفتن را ندارید حداقل بررسی های ویدیویی محصول را چک کنید.

چه محصولاتی را آنلاین بخریم؟

همانطور که گفتم مشکل اصلی خرید آنلاین غیر قابل لمس بودن محصولی است که می خرید. پس از خرید کالایی که شک دارید خودداری کنید. مثلاً افرادی هستند که تا گوشی یا دوربین دیجیتال را در دست نگیرند حاضر به خرید آن نمی شوند. در واقع پیشنهاد من به شما علاقه مندان خرید آنلاین این است که در این موارد به سایت ها به عنوان پلن بی بنگرید. چرا که معمولاً سایت های فروش آنلاین قیمتی کمی پایین تر از بازار را به شما ارائه می دهند.

از چه فروشگاه هایی بخریم؟

اولین مشخصه لازم برای هر فروشگاه آنلاینی نماد اعتماد بازرگانی است. توجه داشته باشید که شرط لازم است نه کافی.دوم اینکه حتماً بر روی نماد کلیک کنید و تاریخ آغاز و پایان مجوز را چک کنید. نکته بعدی آدرس نماد است، چک کنید که حتماً با این آدرس شروع شود:http://www.enamad.ir/trustseal

به اظهارت فروشندگان توجه نکنید و حتماً مشخصات را در دیگر منابع هم چک کنید. در اینگونه سایت ها بارها و بارها دیده شده که اطلاعات غلط و بعضاً عجیب و غریبی درج شده است.پس تقریباً هیچ وقت به یک منبع اعتماد نکنید.

برای خرید های آنلاین خود کارتی مخصوص را قرار دهید که برای مثال بیشتر از 1 میلیون تومان موجودی نداشته باشد و یا مثلاً محدودیت برداشت آنلاین برای کارت خود تعریف کنید. در قدم بعدی اگر در گزینه های پرداخت ، پرداخت در محل بود به شما پیشنهاد می کنم که این گزینه را انتخاب کنید.

Untitled

Subscribe
آگاهی از
4 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments
hamid
مرداد 2, 1393 12:03 ب.ظ

خنده رو اخرش یادم رفت بزارم

hamid
مرداد 1, 1393 10:34 ب.ظ

چقدر با احترام حرف میزنین و چه با کلاس

مرداد 1, 1393 3:14 ب.ظ

ممنون از مطلب زیباتون
اگه میشه نام چند تا فروشگاه آنلاین اینترنتی معتمد رو هم بیان کنید
البته گه اشکالی نداره!

4
0
Would love your thoughts, please comment.x