همراه شما در دنیای دیجیتال

اعلام حمایت جامعه استارت آپی از روحانی

0

به گزارش ایلنا، جمعی از فعالان استارت آپی و فناوری اطلاعات ایران طی بیانیه ای حمایت خود را از حسن روحانی اعلام کردند. این بیانیه که ۲۵ اردیبهشت ماه منتشر شده تا لحظه تنظیم این خبر به امضای  ۳۳۹ فعال استارت آپ های آی تی رسیده است.

متن بیانیه استارت آپ ها در حمایت از حسن روحانی به این شرح است:

چهار سال پیش که حسن روحانی رئیس جمهور ایران شد، جامعه کسب وکارهای نوپای اینترنتی و فعالان حوزه فناوری اطلاعات تجربه سال های سختی را پشت سر گذاشته بودند. از فیلترینگ بسترهای مهم تجارت الکترونیکی و شبکه های اجتماعی تأثیرگذار گرفته تا تحریم های پی درپی در سرویس های آنلاین جهانی، از قانون محدودیت سرعت اینترنت گرفته تا اختلال های مکرر در زیرساخت شبکه، تمام موانع دست به دست هم داده بودند تا در عرصه ای که داشت دنیا را متحول می کرد، با کمترین سرعت ممکن پیش رویم.

اما رویکرد متفاوت دولت جدید، بذر امید را در دل فعالان این عرصه کاشت. و چه زود شاهد رشد این نهال نوپا بودیم. صدها استارت آپ در عرض سال های گذشته پا گرفتند. کسب وکارهای اینترنتی با گردش مالی بالا به وجود آمدند و بسیاری از آنها مورد استفاده روزانه عموم مردم قرار گرفتند. در این شکوفایی مبتنی بر نوآوری، هم مردم و هم فعالان این عرصه نفع فراوانی بردند. امروز در فضای رقابتی شاهد بهینه شدن بسیاری از خدمات هستیم و هر روز خلاقیت جدیدی از استارت آپ ها می بینیم که تمام حوزه های زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده است. هزاران نفر در این زمینه مشغول به کار شده اند و شاهد مهاجرت معکوس نخبگان ایرانی به کشورمان هستیم. امروز سرمایه گذاران داخلی و خارجی زیادی حاضر شده اند به این جوانان اعتماد کنند و آنها را جدی بگیرند. این روزها شتاب دهنده ها، دانشگاه ها، مراکز رشد، شرکت های سرمایه گذاری ریسک پذیر، رویدادهای کارآفرینی و تمام بخش های اکوسیستم کارآفرینی مبتنی بر فناوری اطلاعات در ایران، میزبان کسب وکارهای نوپایی هستند که با امید و آرزو ایده های خلاقانه خود را به اجرا در آورده اند. و اجرای این ایده ها و طرح ها و ایجاد این مقدار شغل در این حوزه ممکن نبود جز در شرایطی که نسبت به دوران گذشته بسیار باثبات تر و با زیرساخت هایی به مراتب مناسب تر بود. هر چند هنوز فاصله زیادی با استانداردهای جهانی در این زمینه داریم، اما معتقدیم اگر کسی سنگی جلوی پای ما نیندازد، اگر ما را در شب نامه هایشان نفوذی و عوامل کشورهای خارجی نخوانند و در نهایت اگر به ما اعتماد کنند، این فاصله را با کمک استعدادها و ظرفیت های بی نظیر موجود از میان بر خواهیم برداشت.

ما جمعی از فعالین جامعه استارت آپی و حوزه فناوری اطلاعات ایران بدینوسیله حمایت خود را از دولت روحانی و تیم مجرب او اعلام می کنیم و معتقدیم با رأی قاطع خود در انتخابات پیش رو، می توانیم به تداوم این رویکرد و تقویت بسترهای موجود برای پیشرفت فناوری اطلاعات ایران کمک کنیم.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
آگاهی از